Dr n.med. Maciej Matuszczyk

specjalista psychiatra, seksuolog

Lekarz specjalista psychiatra i seksuolog. Absolwent Wydziału Lekarskiego SUM (Katowice, 1996) oraz 4-letnich studiów podyplomowych: Podstawowe i szczegółowe problemy psychoterapii w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w (Kraków 2008). W latach 1996-2006 był asystentem w Klinice Psychiatrii i Psychoterapii SUM w Katowicach. Pracuje w CZP Tychy oraz prowadzi specjalistyczną psychiatryczną praktykę lekarską w Katowicach. Oprócz pracy terapeutycznej prowadzi badania kliniczne nowych leków w psychiatrii.

Jest redaktorem naczelnym portali Psychiatria.pl oraz EdukacjaMedyczna.pl oraz organizatorem cyklicznych konferencji dla lekarzy (m.in. Kongres Psychiatria Medforum w Wiśle). Pełni funkcję sekretarza Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Jest członkiem International Psychogeriatric Association, Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz Lekarskiego.

Oprócz psychiatrii i seksuologii zajmuje się wdrażaniem nowych technologii w opiece medycznej oraz promocją metod zdrowego trybu życia, w szczególności badaniem nowych metod leczenia nadwagi i otyłości (autor Poradnika Zdrowego Życia).

W CZP Tychy dr Matuszczyk pracuje jako lekarz seksuolog w Poradni Seksuologicznej i Patologii Więzi w ramach NFZ oraz jako psychiatra i seksuolog w ramach wizyt komercyjnych (poza NFZ). Dodatkowo pracuje w swojej praktyce prywatnej w Katowicach – adres poniżej.

W CZP Tychy cena wizyty u dr Matuszczyka wynosi 150 zł, niezależnie od wskazań (psychiatryczne czy seksuologiczne).


 

Pracuje także:
Specjalistyczna Praktyka Lekarska dr Maciej Matuszczyk

Specjalista psychiatra i seksuolog
Katowice, ul. Brynowska 70

rejestracja telefoniczna: 601 349 889

Koszt wizyty:
– wizyta diagnostyczna (pierwsza): 200 zł
– wizyta kontrolna (kolejna): 150 zł
Możliwość płatności kartą płatniczą.
Dojazd z Centrum Katowic autobusami: 11, 154, 297, 689 (przystanek „Dworska”).